Пребарување
Filters
Немате ставки во вашата кошничка.

Далвина Амфора Шардоне

Полусуво бело вино - Oвошно - Полно тело
Винарија: Dalvina
€7,50 со данок
ВОНРЕДНИ ЦЕНИ - Колку повеќе купувате, толку повеќе штедите
Количина
6+
12+
Цена
€7,15
€6,75
+ -

Вино со арома на круша, јаболко, цитрон и тропско овошје. Шардонето на Далвина e остро и свежо. Исклучително вино, неговата киселост и овошна каректеристика зборува самата за себе, кои се чисти и остри  на непцето.

 

Локалитет: Струмица - Радовиш

Сорта: Шардоне

Најдобро се служи: 8ºC - 10ºC

Комбинација со храна: Козјо и кравјо сирење, пилешко, свинско филе, пастрмка, лосос, морски плодови и школки.

 

 

Вино со арома на круша, јаболко, цитрон и тропско овошје. Шардонето на Далвина e остро и свежо. Исклучително вино, неговата киселост и овошна каректеристика зборува самата за себе, кои се чисти и остри  на непцето.

 

Локалитет: Струмица - Радовиш

Сорта: Шардоне

Најдобро се служи: 8ºC - 10ºC

Комбинација со храна: Козјо и кравјо сирење, пилешко, свинско филе, пастрмка, лосос, морски плодови и школки.

 

 

Спецификации на производот
Cорта Бело
Вкус Полу - Cува
Карактер Овошен
Карактер Минерал
Карактер Комплекс
Грозје Zupljanka
Грозје Ркацители
Грозје Смедеревка
Храна Аперитив
Храна Gevogelte
Храна Риба
Храна Светли сирења
Храна Салати
Ознаки за производ
Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

Далвина Годин Мускатролингер Росе

Полусушен розе - Флорал - овошен
€8,95 со данок

Stobi Chardonnay

Dry white wine - Fresh - Nutty
Од €7,65 со данок

Macedonian Royal reserve

Droge witte wijn - Fris - Fruitig
Од €5,35 со данок

Imako - Откријте - Мускат

Слатко бело вино - полно тело
€5,95 со данок €4,95 со данок
top