Пребарување
Filters
Немате ставки во вашата кошничка.

Езимит Розе

Суво розе - свежо - полно
Винарија: Ezimit
€8,00 со данок
ВОНРЕДНИ ЦЕНИ - Колку повеќе купувате, толку повеќе штедите
Количина
6+
12+
Цена
€7,60
€7,20
+ -

Ezimit Rosé е направен од Пино Ноар, кој има прекрасна светло-розова боја. Мирисот е пркосен на arrdbei и ливчиња. Овошните ноти како јагода, цреша и праска преовладуваат во вкусот. Високата киселост го прави ова достапно вино и затоа се можни многу комбинации на вино и храна.

 

Локација: Овчеполската долина на реката Вадар

Сорти на грозје: Пино Ноар

Алкохол: 14%

Температура на служење: 10ºC - 12ºC

Храна: како аперитив, салати и меки сирења.

Ezimit Rosé е направен од Пино Ноар, кој има прекрасна светло-розова боја. Мирисот е пркосен на arrdbei и ливчиња. Овошните ноти како јагода, цреша и праска преовладуваат во вкусот. Високата киселост го прави ова достапно вино и затоа се можни многу комбинации на вино и храна.

 

Локација: Овчеполската долина на реката Вадар

Сорти на грозје: Пино Ноар

Алкохол: 14%

Температура на служење: 10ºC - 12ºC

Храна: како аперитив, салати и меки сирења.

Спецификации на производот
Cорта Rosé
Вкус Сува
Карактер Свежи
Храна Салати
Грозје Пино Грис
Ознаки за производ
Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

Ezimit Viognier

Droge witte wijn - bloemig - fruitig
Од €7,20 со данок

Ezimit Pinot Grigio

Droge witte wijn - kruidig - fris
Од €7,20 со данок

Imako - Откријте - Шардоне

Суво бело вино - полно тело
€5,95 со данок €4,95 со данок

Ezimit Vranec

Droge rode wijn - intens - fruitig
Од €7,20 со данок
top