Пребарување
Filters
Немате ставки во вашата кошничка.

Езимит Совињон Блан

Суво бело вино - свежо
Винарија: Ezimit
€8,00 со данок
ВОНРЕДНИ ЦЕНИ - Колку повеќе купувате, толку повеќе штедите
Количина
6+
12+
Цена
€7,60
€7,20
+ -

Совињон Бланк од винаријата Езимит е суво бело вино со жолто-зеленикава боја. Има пријатни ароми на лимоноса, зелена пиперка, босилек и огрозд.
Вкусот е пријатно свеж и интензивен со избалансиран вкус.
Место: Овчепол - регион Тиквеш

Сорти на грозје: Совињон Блан 100%


Температура на сервирање: 8ºC - 10ºC

Храна: аперитив, козјо сирење, морска храна, свежи салати.

Совињон Бланк од винаријата Езимит е суво бело вино со жолто-зеленикава боја. Има пријатни ароми на лимоноса, зелена пиперка, босилек и огрозд.
Вкусот е пријатно свеж и интензивен со избалансиран вкус.
Место: Овчепол - регион Тиквеш

Сорти на грозје: Совињон Блан 100%


Температура на сервирање: 8ºC - 10ºC

Храна: аперитив, козјо сирење, морска храна, свежи салати.

Спецификации на производот
Cорта Бело
Вкус Сува
Карактер Свежи
Храна морска храна
Храна Цврсти сирења
Храна Салати
Грозје Совињон Бланк
Ознаки за производ
Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

Ezimit Viognier

Droge witte wijn - bloemig - fruitig
Од €7,20 со данок

Ezimit Pinot Grigio

Droge witte wijn - kruidig - fris
Од €7,20 со данок

Ezimit Vranec

Droge rode wijn - intens - fruitig
Од €7,20 со данок

Ezimit Cabernet Sauvignon & Merlot

Droge rode wijn - kruidig - soepel
Од €7,20 со данок
top