Пребарување
Filters
Немате ставки во вашата кошничка.

Далвина Амфора Розе

Полу слатко вино - овошно - флорално
Винарија: Dalvina
€7,50 со данок
ВОНРЕДНИ ЦЕНИ - Колку повеќе купувате, толку повеќе штедите
Количина
6+
12+
Цена
€7,15
€6,75
+ -

Полу благо вино со светла розева боја и лесно тело. Има препознатлив, интензивен и лесно препознатлив мирис на Мускат. Како полусуво десертно вино е високо ароматично со карактеристични благи флорални ароми. Најкарактеристични се дивите јагоди, карамела и мед. Оваа вино може да биде малку пенливо.

Локалитет: Струмица 

Сорта: Црн Мускат 100%

Најдобро се служи: 10ºC - 12ºC

Комбинација со храна: Колачи и торти, мафини како и овошни пити.

 

 

Полу благо вино со светла розева боја и лесно тело. Има препознатлив, интензивен и лесно препознатлив мирис на Мускат. Како полусуво десертно вино е високо ароматично со карактеристични благи флорални ароми. Најкарактеристични се дивите јагоди, карамела и мед. Оваа вино може да биде малку пенливо.

Локалитет: Струмица 

Сорта: Црн Мускат 100%

Најдобро се служи: 10ºC - 12ºC

Комбинација со храна: Колачи и торти, мафини како и овошни пити.

 

 

Спецификации на производот
Cорта Rosé
Вкус Полу - Cува
Карактер Овошен
Храна Салати
Храна десерти
Храна Чизкејк
Храна Школка
Грозје Црн мускат
Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

Tikveš T’ga za Jug

Semi dry red wine - fruity - intense
Од €6,75 со данок

Stobi Macedonian Royal Reserve Rosé

Halfzoete Rosé - Bloemig- Fruitig
Од €6,20 со данок

Stobi Macedonian Royal Reserve Temjanika

Semi zoete wijn - Bloemig
Од €6,25 со данок

Трајковски - Лозова Ракија Золта

Ракија - духови
€24,95 со данок
top