Пребарување
Filters
Немате ставки во вашата кошничка.

Попов - Пино Гри - Вршник

Суво бело вино - Овошно - Цитрус - Минерално - Пикантно - Полно тело
Винарија: Попов Винарија
€9,50 со данок
ВОНРЕДНИ ЦЕНИ - Колку повеќе купувате, толку повеќе штедите
Количина
6+
12+
Цена
€9,00
€8,55
+ -

Вино со цитрусни овошни  ароми. Домен вршник е  свежо исклучително вино. Неговата киселост и овошна арома кажува за него.

Во устата стаостава  топла минерална структура надополнета со цитрусни ноти. Претставува вино со прекрасна структура и пријатен и долг послевкус.

 

Локалитет: Кавадарци, Вршник, Вардарска долина

Сорта: 100% Пино гри  14 %алк

Најдобро се служи: 10ºC - 12ºC

Комбинација со храна: Пилешко, телешко во кремаст сос (Посебно со печурки) и тестенини,  побогата риба како монкфиш и лосос, моорски плодови ...

 

 

Вино со цитрусни овошни  ароми. Домен вршник е  свежо исклучително вино. Неговата киселост и овошна арома кажува за него.

Во устата стаостава  топла минерална структура надополнета со цитрусни ноти. Претставува вино со прекрасна структура и пријатен и долг послевкус.

 

Локалитет: Кавадарци, Вршник, Вардарска долина

Сорта: 100% Пино гри  14 %алк

Најдобро се служи: 10ºC - 12ºC

Комбинација со храна: Пилешко, телешко во кремаст сос (Посебно со печурки) и тестенини,  побогата риба како монкфиш и лосос, моорски плодови ...

 

 

Спецификации на производот
Cорта Бело
Грозје Пино Грис
Вкус Сува
Карактер Свежи
Карактер Овошен
Карактер Минерал
Храна Gevogelte
Храна Риба
Храна Кремасти јадења
Храна морска храна
Храна Школка
Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

Венец Темјаника

Суво бело вино - свежо - цветно
€9,95 со данок

Tikveš Temjanika Special Selection

Dry white wine - Floral
Од €8,95 со данок

Ezimit Viognier

Droge witte wijn - bloemig - fruitig
Од €7,20 со данок

Стоби Роуз

Суво розово вино - Свежо - овошен
Од €7,20 со данок
top