Пребарување
Filters
Немате ставки во вашата кошничка.

Попов Розе Престиж

Роза - сува - овошна - зачинета
Винарија: Попов Винарија
€10,00 со данок
ВОНРЕДНИ ЦЕНИ - Колку повеќе купувате, толку повеќе штедите
Количина
6+
12+
Цена
€9,25
€8,75
+ -

Розе Престиж од винаријата Попов е сува роза со контролирано и загарантирано потекло (WCGO) од регионот Тиквеш, произведена од Мерло.

Ова розе со бледо розова боја и пријатна комбинација на ароми од малина и јагода, освежителен овошен и зачинет вкус.

 

Локалитет: Регион на долината на реката Вардар - Микролокација наречена Вршник

Грозје сорти: 100% Мерлот
Алкохол: 14%

Најдобро сервирано на: 10ºC - 12ºC

Спарување на храна: лосос, јастог, туна, патка или нежно зготвено ретко јагне. Исто така убаво со младо кремасто сирење како камембер и бри.

Розе Престиж од винаријата Попов е сува роза со контролирано и загарантирано потекло (WCGO) од регионот Тиквеш, произведена од Мерло.

Ова розе со бледо розова боја и пријатна комбинација на ароми од малина и јагода, освежителен овошен и зачинет вкус.

 

Локалитет: Регион на долината на реката Вардар - Микролокација наречена Вршник

Грозје сорти: 100% Мерлот
Алкохол: 14%

Најдобро сервирано на: 10ºC - 12ºC

Спарување на храна: лосос, јастог, туна, патка или нежно зготвено ретко јагне. Исто така убаво со младо кремасто сирење како камембер и бри.

Спецификации на производот
Cорта Rosé
Грозје Merlot
Вкус Сува
Карактер Овошен
Карактер Зачинета
Храна Eend
Храна Риба
Храна Јагне
Храна морска храна
Храна Светли сирења
Ознаки за производ
Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

Tikveš T’ga za Jug

Semi dry red wine - fruity - intense
Од €6,75 со данок

Tikveš Temjanika Special Selection

Dry white wine - Floral
Од €8,95 со данок

Tikveš Alexandria Cuvee White

Dry white wine - Fresh – Fruity
Од €11,25 со данок

Tikveš Alexandria Cuvee Red

Dry red wine - Vol - Fruity - Spicy
Од €11,85 со данок
top