Пребарување
Filters
Немате ставки во вашата кошничка.

Попов Вранец Смолник

Суво црвено вино - Овошно
Винарија: Попов Винарија
€9,95 со данок
ВОНРЕДНИ ЦЕНИ - Колку повеќе купувате, толку повеќе штедите
Количина
6+
12+
Цена
€9,45
€8,95
+ -

Вино со доминантни џемасти ароми на црна слива, капина и пријатни ноти на темно чоколадо и мента. Зреено во барик 24 месеци, виното се карактеризира со богата структура и пријатни танини..

 

Локалитет: Кавадарци, Смолник, Вардарска долина

Сорта: 100% Вранец

Најдобро се служи: 6ºC - 18ºC

Комбинација со храна:  Црвено месо на скара, зачинети кинески јадења, печена патка, свинско месо.

Вино со доминантни џемасти ароми на црна слива, капина и пријатни ноти на темно чоколадо и мента. Зреено во барик 24 месеци, виното се карактеризира со богата структура и пријатни танини..

 

Локалитет: Кавадарци, Смолник, Вардарска долина

Сорта: 100% Вранец

Најдобро се служи: 6ºC - 18ºC

Комбинација со храна:  Црвено месо на скара, зачинети кинески јадења, печена патка, свинско месо.

Спецификации на производот
Cорта Црвено
Вкус Сува
Карактер Интензивно
Карактер Овошен
Храна црвено месо
Храна Свинско месо
Храна Говедско
Храна Цврсти сирења
Грозје Вранец
Ознаки за производ
Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

Попов -Вранец Резерва

Суво црвено вино - Овошно, Пикантно - Полно тело
Од €11,25 со данок

Tikveš Barovo

Dry red wine - Vol - Fruity - Intense
€29,95 со данок

Popova Kula Kalesh

Semi droge rode wijn - Fris en Fruitig
€7,45 со данок

Popova Kula Temjanika Aristokrat

Dry white wine - Floral
€9,50 со данок
top