Пребарување
Filters
Немате ставки во вашата кошничка.

Стоби - Шардоне Барике

Суво бело вино - свежо - полно - вкусно
Винарија: Stobi
€15,00 со данок
ВОНРЕДНИ ЦЕНИ - Колку повеќе купувате, толку повеќе штедите
Количина
6+
12+
Цена
€14,25
€13,50
+ -

Суво бело вино со 12 месеци на нов буден даб остава препознатлива жолто-зеленикава боја со сложена и заводлива арома на егзотично овошје, јаболко и праска, ткаено со тонови цвет од багрем. Долготраен и траен вкус, глицерол благ, со овошен и зачинет нијанса.

 

Место: Долината Тиквеш

Разновидност на грозје: Шардоне

Алкохол: 14,5%

Температура на сервирање: 10ºC - 12ºC

Храна: светло бело месо, пушена риба и други морски плодови, зелени салати, аспарагус и сирење.

Суво бело вино со 12 месеци на нов буден даб остава препознатлива жолто-зеленикава боја со сложена и заводлива арома на егзотично овошје, јаболко и праска, ткаено со тонови цвет од багрем. Долготраен и траен вкус, глицерол благ, со овошен и зачинет нијанса.

 

Место: Долината Тиквеш

Разновидност на грозје: Шардоне

Алкохол: 14,5%

Температура на сервирање: 10ºC - 12ºC

Храна: светло бело месо, пушена риба и други морски плодови, зелени салати, аспарагус и сирење.

Спецификации на производот
Cорта Бело
Вкус Сува
Карактер Целосно тело
Карактер Интензивно
Храна Риба
Храна Gevogelte
Храна Школка
Храна Светли сирења
Храна Аспарагус
Храна Кремасти јадења
Грозје Шардоне
Ознаки за производ
Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

Tikveš Temjanika Special Selection

Dry white wine - Floral
Од €8,95 со данок

Stobi Vranec Veritas

Droge rode wijn – Intens - Fruitig – Kruidig
Од €13,50 со данок

Kamnik - Chardonnay Barrel Fermented

Бело вино - Целосно - Крем - Ореви
Од €26,55 со данок

Kamnik - Cuvée de Prestige

Сува црвено вино - Елегантно - Интензивно - Целосно и кружно
Од €26,95 со данок
top