Пребарување
Filters
Немате ставки во вашата кошничка.

Стоби Роуз

Суво розово вино - Свежо - овошен
Винарија: Stobi
€8,00 со данок
ВОНРЕДНИ ЦЕНИ - Колку повеќе купувате, толку повеќе штедите
Количина
6+
12+
Цена
€7,60
€7,20
+ -

Прекрасна свежа и овошна роза направена од грозје Мерло и Вранец. Ароми на суво овошје, слива и вкусни ноти на црвено овошје. Вулгарната хармонична долга завршница овозможува да уживате во Стоби Роуз.

 

Место: Долината Тиквеш

Температура на сервирање: 10ºC - 12ºC

Сорти на грозје: Мерлот, Вранец

Храна: риба и други морски плодови, зелени салати и суши.

Прекрасна свежа и овошна роза направена од грозје Мерло и Вранец. Ароми на суво овошје, слива и вкусни ноти на црвено овошје. Вулгарната хармонична долга завршница овозможува да уживате во Стоби Роуз.

 

Место: Долината Тиквеш

Температура на сервирање: 10ºC - 12ºC

Сорти на грозје: Мерлот, Вранец

Храна: риба и други морски плодови, зелени салати и суши.

Спецификации на производот
Cорта Rosé
Вкус Сува
Карактер Свежи
Карактер Овошен
Храна Риба
Храна Школка
Храна Салати
Храна суши
Грозје Мешави
Грозје Вранец
Грозје Merlot
Ознаки за производ
Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

Tikveš T’ga za Jug

Semi dry red wine - fruity - intense
Од €6,75 со данок

Stobi Zilavka

Droge witte wijn - Kruidig - Fris
Од €7,15 со данок

Queen Maria Memento Rosé

Droge wijn - Fris en Fruitig
€6,25 со данок

Стоби Веритас

Суво црвено вино - Интензивно - Овошно - Пикантно
€19,95 со данок
top