Пребарување
Filters
Немате ставки во вашата кошничка.

Тиквеш Розе Класик

Полу слатко розе вино - Свежо
Винарија: Тиквеш
€7,95 со данок
ВОНРЕДНИ ЦЕНИ - Колку повеќе купувате, толку повеќе штедите
Количина
6+
12+
Цена
€7,75
€7,55
+ -

Пинк Класик од винаријата Тиквеш има кристално розова боја и умерен лесен и свеж вкус. И покрај тоа што на етикетата се вели „полусуво розево вино“, ова розе е повеќе слатко.

Tikves Pink Classic има добар однос / цена.

 

Место: Долината Тиквеш

Разновидност на грозје: Кратосија
Температура на сервирање: 14ºC - 16ºC

Храна: пилешко и други живина, риби и морски плодови.

Пинк Класик од винаријата Тиквеш има кристално розова боја и умерен лесен и свеж вкус. И покрај тоа што на етикетата се вели „полусуво розево вино“, ова розе е повеќе слатко.

Tikves Pink Classic има добар однос / цена.

 

Место: Долината Тиквеш

Разновидност на грозје: Кратосија
Температура на сервирање: 14ºC - 16ºC

Храна: пилешко и други живина, риби и морски плодови.

Спецификации на производот
Cорта Rosé
Вкус Полу - Cладок
Карактер Свежи
Храна Риба
Храна Аперитив
Храна Школка
Храна Gevogelte
Храна Аспарагус
Храна Салати
Грозје Кратозија
Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

Tikveš T’ga za Jug

Semi dry red wine - fruity - intense
Од €6,75 со данок

Tikveš Temjanika Special Selection

Dry white wine - Floral
Од €8,95 со данок

Popova Kula Stanushina Rose l 1,5

Droge Rosé - Fris – Fruitig
Од €7,15 со данок

Tikveš Grenache Blanc

Droge witte wijn - fris - fruitig
Од €6,50 со данок
top