Пребарување
Filters
Немате ставки во вашата кошничка.

Тиквеш Плавец

Суво црвено вино - овошен - зачинето
Винарија: Тиквеш
€9,95 со данок
ВОНРЕДНИ ЦЕНИ - Колку повеќе купувате, толку повеќе штедите
Количина
6+
12+
Цена
€9,45
€8,95
+ -

Суво црвено вино со бледа рубин боја со зачинска нота на бел пипер, каранфилче и црна рибизла. Ова динамично вино има среден интензитет, омекнати танини и е со вкус на црвено овошје со пријатна киселкава свежина дополнета со растителни ноти.

 

Локалитет: долината Тиквеш

Сорти на грозје: Плавец

Алкохол: 14,5%

Најдобро служено на: 16ºC - 18ºC

Спарување на храна: морска храна, риба на скара и телешко месо.

Суво црвено вино со бледа рубин боја со зачинска нота на бел пипер, каранфилче и црна рибизла. Ова динамично вино има среден интензитет, омекнати танини и е со вкус на црвено овошје со пријатна киселкава свежина дополнета со растителни ноти.

 

Локалитет: долината Тиквеш

Сорти на грозје: Плавец

Алкохол: 14,5%

Најдобро служено на: 16ºC - 18ºC

Спарување на храна: морска храна, риба на скара и телешко месо.

Спецификации на производот
Cорта Црвено
Вкус Сува
Карактер Овошен
Карактер Зачинета
Карактер Зачинета
Храна Риба
Храна Школка
Храна Свинско месо
Храна Јагне
Грозје Плавец
Ознаки за производ
Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

Tikveš Temjanika Special Selection

Dry white wine - Floral
Од €8,95 со данок

Tikveš T’ga za Jug

Semi dry red wine - fruity - intense
Од €6,75 со данок

Perustija Ajvar Hot 560gr

Perustija Ajvar Hot - spread van gegrilde zoete rode puntpaprika’s en aubergines
€5,50 со данок

Stobi Macedonian Royal Reserve Kratosija

Droge rode wijn – Fruitig
Од €5,35 со данок
top