Пребарување
Filters
Немате ставки во вашата кошничка.

Тиквеш Смедеревка Бело

Суво бело вино - овошно
Винарија: Тиквеш
€7,50 со данок
ВОНРЕДНИ ЦЕНИ - Колку повеќе купувате, толку повеќе штедите
Количина
6+
12+
Цена
€7,15
€6,95
+ -

Смедеревка Бело од винаријата Тиквеш е свежо и овошно бело вино, направено од грозјето Смедеревка и Ризлинг. Ова бело вино има тропски и камени овошни ароми со навестување зачинета цитрус. Како резултат, ова вино е избалансирано на непцето со крцкави и освежувачки овошни вкусови. Вкусот е чист и жив.

Тиквеш Смедеревка Бело има добар сооднос цена / квалитет.

 

Место: Долината Тиквеш

Сорти на грозје: Смедеревка 90%, Ризлинг 10%

Температура на сервирање: 10ºC - 12ºC

Храна: пилешко и други живина, риби и морски плодови.

Смедеревка Бело од винаријата Тиквеш е свежо и овошно бело вино, направено од грозјето Смедеревка и Ризлинг. Ова бело вино има тропски и камени овошни ароми со навестување зачинета цитрус. Како резултат, ова вино е избалансирано на непцето со крцкави и освежувачки овошни вкусови. Вкусот е чист и жив.

Тиквеш Смедеревка Бело има добар сооднос цена / квалитет.

 

Место: Долината Тиквеш

Сорти на грозје: Смедеревка 90%, Ризлинг 10%

Температура на сервирање: 10ºC - 12ºC

Храна: пилешко и други живина, риби и морски плодови.

Спецификации на производот
Cорта Бело
Вкус Сува
Карактер Овошен
Храна Риба
Храна Аперитив
Храна Школка
Храна Gevogelte
Храна Аспарагус
Грозје Смедеревка
Грозје Ризлинг
Ознаки за производ
Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

Tikveš Temjanika Special Selection

Dry white wine - Floral
Од €8,95 со данок

Kamnik - Temjanika single vineyard

Сува бело вино - Флорални - Овошен - Зачинет
Од €16,15 со данок

Macedonian Royal reserve

Droge witte wijn - Fris - Fruitig
Од €5,35 со данок

Popova Kula Temjanika Aristokrat

Dry white wine - Floral
€9,50 со данок
top